Marszałek Andrzej Bętkowski Z Trójką Mężczyzn W Strojach Sportowych

XIV Memoriał im. Krzysztofa Wolińskiego

W sobotę, 29 października w Skarżysku-Kamiennej, odbył się XIV Memoriał im. Krzysztofa Wolińskiego. Organizatorem memoriału było Skarżyskie Towarzystwo Sportowe, Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku – Kamiennej oraz Urząd Miasta Skarżyska – Kamiennej. Organizacja uzyskała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w wysokości 2 000,00 zł.

Celem imprezy było uczczenie pamięci Krzysztofa Wolińskiego, znanego trenera, wychowawcy, który przez wiele lat trenował czołowych polskich zawodników w lekkiej atletyce w biegach średnich i długich oraz popularyzacja biegania oraz zdrowego stylu życia.
Trasa licząca 10 kilometrów a na starcie stanęło 154 uczestników. Udział w Memoriale wziął również Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.

W kategorii Open wśród mężczyzn najlepszy okazał się Mateusz Kaczor (RLTL Optima Radom) – czas 30,35 s., drugie miejsce zajął Kenijczyk Cosmas Kyeva – 30,46, trzecie miejsce zajął Boniface Nduva z Kenii – 30, 51.

W kategorii kobiet jako pierwsza do mety dobiegła Małgorzata Czarnota (Nadir Jędrzejów/AZS) – 38,07, druga była Dominika Łukasiewicz, (Nadir Jędrzejów) – 38,19, trzecie miejsce zajęła Lidia Czarnecka z Bliżyna (Czarnecki Run Team) – 38:33.

Najlepszym zawodnikiem z powiatu skarżyskiego był Mateusz Kobyłecki (Skarżysko-Kamienna), drugi był Kamil Czarnecki (Skarżysko-Kamienna), trzeci Damian Bernat (Bliżyn).

Najlepszą zawodniczką z powiatu skarżyskiego okazała się Lidia Czarnecka z Bliżyna, druga była Barbara Przeworska z Łącznej, trzecie miejsce zajęła Magdalena Chmielewska-Kozioł ze Skarżyska-Kamiennej.