Dyrektor Piotr Kisiel, Medalistka Maja Peryt Oraz Kierownik Emil Krzemiński

Spotkanie z medalistką Mają Peryt

19 lipca br. dyrektor Departamentu Turystki, Sportu i Spraw Zagranicznych Piotr Kisiel oraz kierownik Oddziału Sportu  Emil Krzemiński spotkali się z trenerem Dawidem Kubcem oraz medalistką Mają Peryt, która w dniach 13-14 lipca br. w Lublinie wzięła udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce.

Reprezentantka Katolickiego Ludowego Klubu Sportowego Juventa-Cerrad Starachowice zdobyła srebrny medal w biegu na dystansie 3000 m z przeszkodami z nowym rekordem życiowym 10:24.36. Był to jedyny medal świętokrzyskich lekkoatletów podczas wydarzenia. Maja osiągnęła również historyczny wynik w biegu na 1500 m – zajmując 5 miejsce zdobyła 3 najlepszy wynik
w historii dla Województwa Świętokrzyskiego.

Prosto ze spotkania zawodniczka z trenerem udali się do Krakowa, gdzie Maja reprezentowała Polskę podczas wydarzenia jakim był Mecz U23 Czechy-Ukraina-Węgry-Polska 2024.
W biegu na 3000 m z przeszkodami Maja Peryt zajęła trzecie miejsce, a Mecz U23 zwyciężyła Polska. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.