Zwycięzcy Turnieju Judo Baltic Cup stoją na podium. Na trzecim, najniższym stopniu podium, dwie dziewczynki

Sportowy weekend

W dniach 28 i 29 maja br. w Gdyni odbył się turniej “Judo Baltic Cup” dzieci i młodzieży.

W turnieju wzięło udział 6 zawodniczek Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego Żak Kielce. W pierwszym dniu w turnieju startowały dzieci do lat 14, gdzie srebrny medal wywalczyła Maria Tobera w kategorii wagowej +63kg, natomiast Iga Ramus stanęła tuż za podium zajmując 5 miejsce w kategorii wagowej do 40 kg. W drugim dniu w kategorii młodziczek zawodniczki UMKS Żak Kielce, zajęły dwa 5 miejsca.

W dniach 25-29 maja br. odbył się turniej szachowy „Świętokrzyska Międzyszkolna Liga Szachowa”, organizowany przez Ludowy Uczniowski Katolicki Klub Sportowy w Kielcach. To inicjatywa mająca na celu zachęcić uczniów świętokrzyskich przedszkoli i szkół do uprawiania dyscypliny, która w sposób bezsprzeczny przyczynia się do rozwoju intelektualnego dzieci i młodzieży. Świętokrzyska Liga odbyła się w formie zdalnej w 4 grupach wiekowych: uczniowie klas szkół podstawowych: “0”-III, IV-VI, VII-VIII oraz uczniowie klas szkół ponadpodstawowych. W turnieju wzięło udział 334 zawodników. Zwycięzcy każdej z grup otrzymali puchary, dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Uhonorowane zostały także placówki oddelegowujące dzieci i młodzież do rozgrywek. Na ręce Dyrekcji placówek oświatowych najlepszych reprezentantów przekazane zostały puchary i dyplomy.

Przedsięwzięcia zostały zrealizowane przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.