Zawodniczka Stowarzyszenia Wspieramy Młodych Sportowcóww Zagnańsku

Reprezentantka Świętokrzyskiego w Mistrzostwach Czech w wyścigu motocyklowym

W dniach 7-8 maja br. zawodniczka Stowarzyszenia Wspieramy Młodych Sportowców w Zagnańsku Julia Jantarska, reprezentowała województwo świętokrzyskie w Mistrzostwach Czech Ohvale 110 cm³ na słowackim torze Motokary Dlha.

Zawodniczka wystartowała w kategorii wiekowej 9-13 lat oraz klasie MiniGP Ohvale 110 cm³, była jedyną dziewczynką w tej klasie oraz najmłodszym zawodnikiem. Pierwszy wyścig po fenomenalnym starcie, gdzie awansowała o trzy pozycje ukończyła na pozycji P10, natomiast w drugim wyścigu jadąc do ostatnich metrów bardzo przyzwoitym tempem ukończyła na pozycji P9. W podsumowaniu całych zawodów Julia została sklasyfikowana pośród starszych i bardziej doświadczonych kolegów na dziewiątym miejscu.

Udział zawodniczki w powyższym przedsięwzięciu odbył się przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.