Sukcesy świętokrzyskich szachistów

W dniach 1-8 marca w Jastrzębiej Górze odbyły Mistrzostwa Polski Młodzików w szachach klasycznych. Województwo świętokrzyskie reprezentowało 5 szachistów.

Najlepiej z naszego województwa wypadł Piotr Paździerz zawodnik LUKKS Miedziana Góra. Zdobył 5,5 pkt, co dało mu 4 miejsce w klasyfikacji do lat 9 (w klasyfikacji ogólnej -17 miejsce) oraz awans do kolejnych, przyszłorocznych Mistrzostw Polski. Piotrek zdobył też punkty FIDE i  II kategorię. Zawodniczka tego samego klubu Katarzyna Karyś również godnie reprezentowała nasze województwo – zdobyła 4 punkty i uplasowała się na 17 miejscu w grupie dzieci do lat 9.
Spośród dziewcząt najlepiej wypadła Sara Wichura (IMUKsz Debiut Ostrowiec Świętokrzyski). Zdobyła 5 pkt, co dało jej w grupie do lat 9 szóste miejsce, a w klasyfikacji ogólnej miejsce 19. Kolejną, wyróżniającą się zawodniczką była Monika Anyż ( KMKSz Victoria Kielce), która także zdobyła 5 pkt i uplasowała się w grupie do lat 10 na 18 miejscu (klasyfikacja ogólna-miejsce 25). Dzielnie walczył też Jakub Jedynak – reprezentant KMKSz Victoria Kielce. Kuba zdobył 3,5 pkt i uplasował się na 36 miejscu w grupie do lat 10.
Już wkrótce grupa  20 zawodników klubu LUKKS Miedziana Góra będzie reprezentować nasze województwo na Międzynarodowym Turnieju Szachowym Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, który odbędzie się w dniach 21-22 marca w Katowicach. To bardzo ważne i prestiżowe wydarzenie szachowe. Swoją obecnością zaszczycą tę imprezę prezydenci Polski i Węgier. Wśród zawodników pojawią się czołowi szachiści Europy, między innymi: Wojtaszek Radosław, Kovalenko Igor, Mateusz Bartel. Wśród gości honorowych znajdzie się również mistrzyni świata: Judit Polgar.